Zahradní osvětlení pro dokonalou atmosféru ve vaší zahradě!

Zahradní osvětlení je nejen praktickým pomocníkem při nočním posezení, ale také dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru ve vaší zahradě. Pokud si chcete vychutnat večery v příjemném prostředí, nezapomeňte na kvalitní zahradní osvětlení.

Výběr vhodného osvětlení pro vaši zahradu

Při výběru zahradního osvětlení je třeba brát v úvahu několik faktorů. Mezi nejdůležitější patří typ osvětlení, jeho výkon, design a samozřejmě cena. Rozhodněte se, zda preferujete osvětlení na sloupu, stojací či zapuštěné do země.

Je důležité si také uvědomit, že zahradní osvětlení by mělo být dostatečně výkonné, aby osvětlovalo celou zahradu. Výkon osvětlení se udává v lumenách, přičemž pro menší zahrady postačí osvětlení s výkonem kolem 500 lumenů. Pro větší zahrady s množstvím rostlin a stromů je vhodné osvětlení s výkonem minimálně 1000 lumenů.

Zahradní osvětlení a jeho design

Design zahradního osvětlení by měl být v souladu s celkovým vzhledem vaší zahrady. Pokud se jedná o moderní zahradu, zvolte osvětlení v minimalistickém designu. Naopak u romantických zahrad se hodí osvětlení v rustikálním stylu.

Zároveň nezapomínejte, že zahradní osvětlení může být také krásným dekoračním prvkem. Zvolte si například osvětlení s atraktivním stínem, který vytváří zajímavé světelné efekty, nebo zapuštěné osvětlení do země, které se stane součástí zahradního nábytku.

Bezpečnost je na prvním místě

Při instalaci zahradního osvětlení je třeba myslet také na bezpečnost. Zvolte osvětlení s dostatečnou izolací, aby nedošlo k nebezpečnému vystavení elektrického proudu. Zároveň dbajte na to, aby osvětlení nebylo umístěno v oblasti, kde by mohlo překážet.

Doporučujeme také osvětlení s pohybovým senzorem, které reaguje na pohyb v okolí a zároveň šetří energii. Pokud si nejste jisti s instalací osvětlení, obraťte se na odborníka.

V naší nabídce naleznete široký výběr zahradního osvětlení. Pokud si nevíte rady s výběrem, rádi vám poradíme. Kontaktujte nás prostřednictvím našeho webu.